Kuş veteriner hekimliği yani halk arasında kuş veterineri olarak tabir ettiğiniz hekimlik nedir? Her Veteriner hekim kuşlara bakabilir mi? Kuşlar küçük hayvanlar operasyonu kaldırabilir mi? Kuşumun ameliyat olması gerekiyor ama anesteziyi kaldırabilir mi? gibi bir çok soruyu merak ediyor olabilirsiniz.

Kuş ve diğer kanatlı hayvanlar memelilere kıyasla daha hassas ve narin olduklarından anormal bir bulgu ile karşılaşıldığında vakit kaybetmeden veteriner hekiminize götürmeniz gerekmektedir. Basit görünen bir keyifsizlik bazen çok ciddi enfeksiyonun habercisi olabileceği gibi hafif bir aksama geri dönüşü olmayan ortopedik problemlere sebebiyet verebilir. Bütün bunlar göz önüne alındığında yapılacak olan laboratuar incelemeleri ve gerekiyorsa röntgen vb ileri tetkikler bu aşamalarda problemin tam olarak tespit edilmesine olanak sağlayacaktır.

Kanatlılar da dahil olmak üzere tüm hayvanların muayene ve tedavisini yapmakla yetkili kişi Veteriner hekim'dir. Siz evcil hayvan sahipleri olarak minik dostunuzu yetkili olmayan (petshop çalışanı, kuş yetiştiricisi vs.) kişilerin tavsiyesiyle tedavi etmeye kalkmayınız.
 
ŞirinVet Veteriner Kliniği olarak kanatlı hayvan muayenesinde; genç, dinamik ve tecrübeli kadromuzla hizmet vermekteyiz.
 
İletişim: 0(212) 607 1700
 
Adres: Siyavuşpaşa Mah. Adnan Kahveci Bulvarı No:134/A Bahçelivler - İstanbul