Kuş veteriner hekimliği yani siz hasta sahiplerinin kuş veterineri olarak tabir ettiği hekimlik nedir? Her Veteriner hekim kuşlara bakabilir mi? Kuşlar küçük hayvanlar olduğu için operasyonu kaldırabilir mi? Kuşumun ameliyat olması gerekiyor ama anesteziyi kaldırabilir mi? gibi bir çok soruyu merak ediyor olabilirsiniz. Bu soruların cevabı için kuş sağlığında 10 yıllık tecrübesiyle hizmet veren ŞirinVet hekimlerinden randevu alın!

Kuş ve diğer kanatlı hayvanlar memelilere kıyasla daha hassas ve narin olduklarından anormal bir bulgu ile karşılaşıldığında vakit kaybetmeden veteriner hekiminize götürmeniz gerekmektedir. Basit görünen bir keyifsizlik bazen çok ciddi enfeksiyonun habercisi olabileceği gibi hafif bir aksama geri dönüşü olmayan ortopedik problemlere sebebiyet verebilir. Bütün bunlar göz önüne alındığında yapılacak olan laboratuar incelemeleri ve gerekiyorsa röntgen vb ileri tetkikler bu aşamalarda problemin tam olarak tespit edilmesine olanak sağlayacaktır.

ŞirinVet kuş doktorunuz kuşunuzun detaylı muayenesi yapar ve ileri tetkik yapılması gerektiğinde bunları size bildirir. Bu bazen röntgen olabilir. Bazen hematolojik ve biyokimyasan kan tetkiklerini içerir. Bazen dışkı tahlili bakılması gerekir. Tüm bu işlemlerden sonra hekiminiz tedaviyi şekillendirecektir. Bu süreçte bize güvenmenizi ve sabırla beklemenizi isteriz.

Kanatlılar da dahil olmak üzere tüm hayvanların muayene ve tedavisini yapmakla yetkili kişi Veteriner hekim'dir. Siz evcil hayvan sahipleri olarak minik dostunuzu yetkili olmayan (petshop çalışanı, kuş yetiştiricisi vs.) kişilerin tavsiyesiyle tedavi etmeye kalkmayınız.
 
ŞirinVet Veteriner Kliniği olarak kanatlı hayvan muayenesinde; genç, dinamik ve tecrübeli kadromuzla hizmet vermekteyiz. 
 

İNSTAGRAMDAN BİZİ TAKİP EDİN! 

@SİRİNVET