Kliniğimiz minik dostunuzun tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak ekipmanlar ile donatılmıştır. Kliniğimiz 3 farklı kilit teknolojiyi birarada kullanan İdexx procyte hematoloji cihazı, idexx cataliyst one biyokimya analiz cihazı, siemens idrar analiz cihazı ve microskop ile donatılmıştır..

 

İDEXX PROCYTE DX HEMATOLOJİ CİHAZI

 

26 Tam kan parametreleri 

RBC (kırmızı kan hücresi sayımı) 
HCT (hematokrit) 
HGB (hemoglobin) 
RETIC (% ve #) (retikülosit sayısı, retikülositlerin yüzdesi) 
MCV (ortalama hücre hacmi) 
RDW (kırmızı kan hücresi dağılım genişliği) 
MCH (ortalama hücre hemoglobin) 
MCHC (ortalama hücre hemoglobin konsantrasyonu) 
PLT (trombosit sayısı) 
MPV (ortalama trombosit hacmi)

PDW (trombosit dağılım genişliği) 
PCT (trombosit hematokrit) 
WBC (beyaz kan hücresi sayısı) 
Monositler (% ve #) 
Lenfositler (% ve #) 
Nötrofil (% ve #) 
Eozinofil (% ve #) 
Bazofiller (% ve #) 
Band Nötrofilleri (varlığından şüphelenildiğinde) 
nRBC'ler (çekirdekli kırmızı kan hücreleri)

Daha iyi hematoloji için daha akıllı teknoloji

ProCyte Dx Hematology Analyzer, kurum içinde en kapsamlı tam kan sayımı (CBC) sağlamak için üç teknoloji kullanır.

Lazer akış sitometrisi

Lazer akış sitometrisi gelişmiş beş kısımlı beyaz kan hücresi diferansiyeli sunar. ProCyte Dx Hematology Analyzer, beş beyaz kan hücresi türünün en doğru şekilde yorumlanması için, her bir beyaz kan hücresinin çoklu özelliklerinin tam bir analizini gerçekleştirmek için lazer akış sitometrisini kullanır.

Optik floresan

Optik floresan, spesifik floresan lekelerinin kullanımı ile oldukça hassas ve doğru retikülosit sayımı sağlar. Benzer yöntemdeki trombositleri ve kırmızı kan hücrelerini tanımlarken üstün ayrışmayı sağlamak için, bu yöntemle kedine trombositler analiz edilir.

Bu işlem, örnek hücrelerin boyanmasını, her bir hücredeki 633 nm'lik lazer ışığını yönetmeyi ve birden fazla ışık saçılımı açılarını toplamayı içerir. 660 nm ve üzeri dalga boyları - burada mavi ile gösterilir - hücrenin nükleik içeriğinin çok hassas ölçümleri için yakalanır. Sadece ProCyte Dx analizörü, son derece hassas ve doğru analiz için bu üstün yeteneği sunar.

Laminer Akış Empedansı

Laminer Akış Empedansı, hızlı ve doğru analiz için en hızlı ve en hassas alyuvar sayısını sağlar. Gelişmiş Laminer Akış Empedansı teknolojisi ile, hücreler tek tek karakterize edildiğinden emin olmak için tek tek sıralanır.

 

IDEXX CATALYST BİYOKİMYA ANALİZ CİHAZI

 

ALB ALKP ALT AMİL
AST TOPUZ CA CHOL
CK CI CREA CRP
FRU GGT GLU K
LAC LDH LIPA Mg
Na NH 3 PHBR PHOS
SDMA TBIL TP TETİK
TT 4 UCRE Upro ÜRİK

IDEXX kuru slayt teknolojisiyle doğru sonuçlara güvenin

Veteriner örneklerinin% 73'üne kadar tehlikede.  Kuru slayt teknolojisinin, tehlikeye atılan örneklerden bile nasıl doğru sonuçlar aldığını görün.

SDMA

Bu temel kimya parametresi ile evde böbrek işlevini değerlendirin

Catalyst SDMA Testini herhangi bir CLIP'e ekleyin ve hasta ziyareti sırasında tüm sonuçları alın. Bir örnek, bir çalışma ve hastanın yaşamlarını iyileştirmek için erken harekete geçmeniz gereken cevaplar. 

Toplam T4

Hasta ziyareti sırasında tiroid hastalığını kolayca tarar, teşhis eder ve yönetir

Toplam T 4  kapsamlı kimya, elektrolit ve toplam T sağlayan, herhangi bir test paneline ilave edilebilir 4 , yaklaşık 15 dakika içinde, tek bir hasta örneği ile bir vadede profile.

CRP (C-reaktif protein)

Hasta ziyareti sırasında köpeklerde sistemik inflamasyonu saptamak ve izlemek

Catalyst CRP Testini herhangi bir CLIP'e ekleyin veya sistemik inflamasyonu erken saptamak için tek başına çalıştırın, inflamatuar yanıtın şiddetini ölçün ve tedavi boyunca inflamasyonun ilerlemesini veya progresyonunu izleyin.

Fruktozamin

Diyabetik hastalarınızı hızlı sonuçlarla daha iyi yönetin

Bir örnek, diyabetik köpekleri ve kedileri yönetmenize ve teşhis etmenize yardımcı olmak için hızlı ve doğru fruktozamin seviyeleri sağlar.

Fenobarbital

Bir ziyarette fenobarbital seviyeleri izleyin ve ayarlayın

Hasta ziyaretleri sırasında izleme ve zamanında ayarlamalar için hastalarınızın fenobarbital seviyelerini dakikalar içinde kesin olarak ölçün.

İdrar P: C Oranı

Erken böbrek hastalığını tek bir çalışma ile teşhis et

Bir çalışmada iki test, proteinüri saptamanıza ve ölçmenize ve böbrek hastalığının erken teşhis edilmesine yardımcı olur.

 

SİEMENS CLİNETEK STATUS +

Bu idrar analiz cihazı ile tam parametre idrar değerlerinin dışında mikroalbümin ölçümü yapılabilmektedir. Çok az miktarda idrarda bulunan albümini normal idrar cihazları ölçemez. Bu değer ile pet'inizin bazı hastalıklarını önceden tahmin etmek mümkündür.